CZ | EN

Rosengart ligastolních fotbálků

 

První ligová soutěž v tomto sportu na území ČR byla zahájena v Praze 1. května 1999 v Praze. Od této doby prošlo fotbálkovou ligou přes 5 000 hráčů ze všech krajů ČR. Nejdelší tradici a hráčskou základnu má liga ve středních Čechách. V současné době zde hraje ČFO Rosengart ligu sedmdesát týmů. 
Ligu hrají minimálně čtyři hráči v týmu od září do června a hraje se obdobně jako v klasickém fotbale doma a venku.  Současně s ligou hrají týmy i pohárová utkání. Vrcholem celoročního snažení je pro nejlepší týmy prestižní Mistrovství republiky družstev. Dvě nejlepší družstva v ČR pak mají nárok reprezentovat na Evropské lize, která je pořádána mezinárodní fotbálkovou federací  ITSF. 
ČFO Rosengart liga je světovým unikátem a mnohé ostatní státy s mnohem delší fotbálkovou tradicí se podobnou soutěží pochlubit nemůžou.  Ligu hrají všichni špičkový hráči, neboť právě ligová soutěž je pro ně skvělou přípravou na velké domácí i mezinárodní turnaje.  Díky tomu je tato soutěž zároveň výbornou přípravou pro začínající fotbálkaře, kteří mohou od těch lepších odkoukat, jejich techniku, a zlepšit si i psychiku, která je neméně důležitá. Nové zájemce o ligovou soutěž ČFO přijímá každoročně během prázdnin.
 
 
 
K účasti v Rosengart lize je zapotřebí: 
  • zodpovědný kapitán a alespoň další tři hráči
  • registrované hrací místo se stolním fotbalem Rosengart
  • uhrazení registračních poplatků – nové týmy mají startovné za družstvo zdarma

Více informací o lize získáte na webu ČFO – www.fotbalky.cz